Saite uz Mani e-pakalpojumi

Saite uz Facebook Saite uz Twitter Saite uz YouTube

 

Lūdzu uzgaidiet...

Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs (1610–1681) un viņa laikmets

 

“Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs (1610–1681) un viņa laikmets”

 

Atzīmējot Kurzemes un Zemgales hercoga Jēkaba tronēšanas gadadienu, Latvijas Nacionālais arhīvs piedāvā iepazīties ar virtuālo izstādi “Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs (1610–1681) un viņa laikmets”.

Pirms 380 gadiem – 1642. gada 29. novembrī – tronī kāpa Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs (1610–1681). Piedāvātā virtuālā izstāde vēsta par hercoga Jēkaba valdīšanas laiku, sākot no varas oficiālās pārņemšanas 1642. gadā līdz pat viņa aiziešanai mūžībā. Izstāde balstīta galvenokārt uz LNA Latvijas Valsts vēstures arhīvā glabātajām bagātīgajām vēstures avotu kolekcijām, atsevišķu aspektu atspoguļojumam izmantojot arī citu atmiņas institūciju resursus. Izstāde sniedz ieskatu Jēkaba personības aspektos, ģimenes dzīvē un svarīgākajos tā laika notikumos, piedāvājot arī netradicionālu skatījumu uz atsevišķiem Kurzemes hercogistes vēstures faktiem.

Izstāde turpina Kurzemes un Zemgales hercogistes dokumentārā mantojuma izpēti, kas tika aizsākta ar līdzīga formāta izstādi “No hercoga Gotharda līdz hercogam Jēkabam”.

Izstādes sagatavošanā piedalījās LNA Latvijas Valsts vēstures arhīvs un LNA Latvijas Valsts arhīvs. Izstādes autore Dr. hist. Mārīte Jakovļeva. Virtuālā izstāde apskatāma šeit: www.archiv.org.lv/jekabs/.


 

 


Uz augšu

alt